שם הפורום : פורום לתרגול - דינור, חיפה, ו'2

תיקוני שגיאות - לכל התלמידים 26/12/06
מאת: עופרה, דינור
במהלך העבודה ראיתי שחלק מהתלמידים תיקן שגיאות כתיב. האם, לדעתכם, כדאי וחשוב לתקן כתיבתם של אחרים בפורום? כתבו והסבירו דעתכם.

לעופרה 01/01/07
מאת: שירלי, דינור
אני לא חושבת שאם ילדים טועים צריך לתקן אותם כי זה לא מה שהכי חשוב !!! זה העיקר הכוונה ובכלל מבינים מה הם כותבים ומתכוונים!

תגובה להודעה על השגיאות כתיב.. 01/01/07
מאת: תמי, דינור
לדעתי זה חצי חשוב וחצי לא חשוב כי: זה חשוב כי צריך שנלמד לכתוב בעברית נכונה ולא שגויה. זה לא חשוב כי לא צריך לבזבז על זה זמן וגם במילא ילדים אחרים יתקנו את שגיאותיהם של הילדים הטועים.

לא....... 01/01/07
מאת: שני , דינור
לפי דעתי לא צריך לתקן שגיאות. בגלל שתי סיבות: 1. שזה לא קשור לנושא. 2. כי זה לא יפה. כי אם אנשים טועים זה לא אומר שצריך להעיר להם, כי כל בן אדם יכול לטעות.

לדעתי, זה לא כל כך נחוץ.. 01/01/07
מאת: ילנה, דינור
לדעתי, זה לא כל כך נחוץ. לדעתי, זה באמת לא בסדר שילדים כותבים עם שגיאות, אבל זה לא כל כך יפה לתקן בפורום !!! ולמי זה באמת הכפת ? הרי כולם מבינים למה מיתכוונים..

תגובה לשגיאות כתיב 01/01/07
מאת: מיקה, דינור
לדעתי לא צריך לתקן אחרים כי לפעמים זה מביש שכותבים בפורום שטעיתה אבל גם יש צד טוב כי לפעמים זה מלמד אבל לא משנה טעויות הכתיב משנהב הטוכן שבה כתיבה.

תגובה להודעה בקשר לשגיאות 01/01/07
מאת: אורטל, דינור
לדעתי, לא צריך לתקן את הילדים שיש להם שגיאות כתיב כי זה לא מנומס ולא יפה. זה נורא מעליב... לכן, אין צורך לתקן את השגיאות!

מלחמת העולם השלישית 06/11/06
מאת: דניאל וגרגורי, דינור
סיפור מלחמת העולם השלישית. מלחמת העולם השלישית כימעת נפרצה במלחמת ששת הימים. נשיא מצרים רצה להתחיל מלחמת עולם שלישית , הם נישאו לנצל את רוסיה שהיתה באמצע המלחמה הקרה ( בין ארצות הברית לרוסיה). למזלינו אנו ניצחנו במלחמת ששת הימים :-)

למה ניצחנו במלחמת ששת הימים? 06/11/06
מאת: אלכסנדר, דינור
ניצחנו במלחמת ששת הימים בגלל שליצחק רבין היה רעיון נהדר ובו לתקוף את האויב כלומר את מטוסות האויב לפני שהם עלו לאוויר ובגלל זה זו הייתה מלחמה כו קצרה ואם יצחק רבין לא היה חושב על רעיון זה הם היו עולים לאוויר והייתה מתחילה מלחמת העולם השלישית

לדניאל וגרגורי 06/11/06
מאת: לירן פרנקל, דינור
לפי דעתי לא צריך לדבר על מלחמת העולם השלישית כי היא בכלל לא התקיימה אבל יכול ליהיות שבעתיד תייה מלחמה כזאת!!!!!!!!!!!!!!!!

תגובה להודעה של לירן..... 06/11/06
מאת: עינת, דינור
ללירן , יכול מאוד להיות שתתקיים מלחמת ששת הימים אבל הסיכויים לכך מעטים מאוד , וצריך להתפלל לאלוהים שזה לא יקרה (זוהי עוד סיבה שצריך להזכיר את השואה מדי יום ביומו ואף פעם לא לשכוח אחרת תתרחש מלחמת ששת הימים)!!!

סיבה נוספת לציון השואה...... 06/11/06
מאת: אורטל עינת ומיקה , דינור
מציינים את השואה בכל מדינות העולם גם מפני שהיא התרחשה בעוד מדינות בעולם, לדוגמא: פולין,רוסיה,רומניה ועוד.... מפני שהשואה התפשטה ממקום למקום.

תגובה 06/11/06
מאת: לירן ואיליה, דינור
לדעתנו החלטה זו נכונה וטובה. אנו יודעים שזה חשוב לזכור את 6,000,000 היהודים שנרצחו בשואה.

משעמם 06/11/06
מאת: בנינז!!!!, דינורצ'יק
תכתבו כבר תגובה על ההודעה שלי כדי שאני יוכל לקרוא משהו חדש משעמם לי

לבנינז! 06/11/06
מאת: רוסטם, דינור
לדעתי נושא השואה הוא כיף אבל גם כצת עצוב אבל לדעתי אתה מאוד אוהב להיתכתב=_=

יום זכרון בינלאומי לשואה 05/11/06
מאת: עופרה, דינור
לפני כשנה, הוחלט לקיים יום זכרון בינלאומי לשואה, כלומר, יום אחד בשנה בו יזכירו את השואה גם במדינות אחרות ולא רק בישראל, כפי שהיה נהוג עד כה. האם, לדעתכם, החלטה זו נכונה? חשובה? נמקו. שימו לב: לא לתקן דברי חברים בצורה לא יפה. לא להעיר על שגיאות כתיב!!! לכתוב תגובה להודעה במקום הנכון.

תגובה להודעה של עופרה 06/11/06
מאת: אורטל עינת ומיקה, דינור
אנחנו חושבות שזו החלטה נכונה וחשובה מפני, שחשוב שכל המדינות יזכרו וידעו את האסון שהתרחש לעם היהודי ושלא יכחישו זאת ולא ישכחו:"לזכור ואף פעם לא לשכוח" וחשוב לציין זאת מידי שנה בשנה.

אני מקווה שיהיה כך 06/11/06
מאת: אמיר ואלכסנדר, דינור
לדעתי אם יזכירו את השואה במדינות אחרות יכבדו אותנו יותר בגלל מה שקרה לעמנו

אנחנו לא מקבלים כבוד..... 06/11/06
מאת: מאי ושירלי, דינור
לדעתי אתם טועים כאשר יום הזיכרון לשואה לא כל המדינות הגיעו להשתתף ביום זה ! לא קיבלנו כבוד ביום זה!!!!!!!!!!!!!

לא צריך להגיע 06/11/06
מאת: עופרה, דינור
המדינות השונות לא צריכות להגיע לשום מקום. הן צריכות להזכיר את השואה ביום זה בארצן, בטקסים שונים ובדיונים על מה שקרה. זה מה שחשוב לנו. שהעולם ידע ויזכור!!

לעופרה 06/11/06
מאת: שירלי ומאי, דינור
לא התכוונו לזה.... אנחנו הבענו את דעתינו על תגובתו של אמיר שהמדינות מכבדות אותנו ולא מזכירות דבר זה

לדעתינו 06/11/06
מאת: נוי ואסתר, דינור
לדעתינו אתם צודקים כי את השואה אסור לשכוח

תגובה על יום הזיכרון הבינלאומי 06/11/06
מאת: פולינה, דינור
לדעתי מיצד אחד זה טוב שיש יום אחד בשנה שיזכירו את השואה אבל מיצד שני חיבים ליזכור את השואה תמיד.

תגובה לפולינה 06/11/06
מאת: עינת אורטל ומיקה , דינור
אנחנו חושבות שתמיד זוכרים את השואה אבל מציינים אותה, רק יום אחד בשנה. (אם מציינים אותה רק יום אחד בשנה זה לא אומר ששכחו את האסון שאירע לעם היהודי.

לפולינה 06/11/06
מאת: אסתי וסשה, דינור
פולי לדעתנו את ממש צודקת באמת צריך תמיד לזכור את השואה,אבל מצד שני זה לא טוב ליהיות תמיד עצובים רק ביגלל האסון שקרה אז...

שואה 06/11/06
מאת: שירלי ומאי, דינור
לדעתנו ההחלטה שהתקבלה על כך שיהיה יום בשנה שיזכירו את השואה היא השואה זה לא משהו שצריך לחזור עליו אלא לזכור אותו כיום זיכרון לאנשים שנרצחו על ידי הנאצים הארורים. זאת החלטה נכונה מאוד מפני שזה יום זיכרון כמו שאנו מזכירים את החיילים הנופלים במלחמות.

תגובה לעופרה ושאלה אליכם... 06/11/06
מאת: סיוון, דינור
לדעתי החלטה זו נכונה ומוצדקת כי בכל שנה ושנה אנו זוכרים את יום השואה כאילו היא ברגע זה עכשיו בזיכרונינו.מה שעשו הנצים זה מעשה ללא צדק מה לדעתכם האם ברגע שאנו ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה אתם מדמיינים כאילו זה עכשיו?

תגובה לשאלה של סיוון... 06/11/06
מאת: אסתר ונוי, דינור
אנו לא זוכרים את השואה כאילו זה ממש על בשרינו אבל אנו מאוד עצובים על מעשה השואה שעשו הנאצים.

לנוי ואסתרוש 06/11/06
מאת: סיווון, דינור
כן אבל אני מתכוונת שכשיש את הצפירה לזכרונם אתם לא מרגישים את השואה מה שהיה?

תגובה לסיון 06/11/06
מאת: אורטל עינת ומיקה, דינור
כן, לפעמים כאשר אני רואה טקסי יום השואה אני מדמיינת כאילו השואה הרגע הסתיימה ומדמיינת את המחנות השמדה , ואת האנשים שסבלו .

דעתינו 06/11/06
מאת: נוי קורנר ואסתר, דינור
לפי דעתינו השואה היא נושא מאוד חשוב ולכן צריך לשים דגש על השואה ולא רק להזכיר אותו רק פעם אחת בשנה כי יש לו משמעות עצומה ומאוד עצובה וכואבת מפני שזה אירוע עצוב שסוחף איתו הרבה יהודים והרבה אזרחים תמימים.

אנחנו חושבות ש... 06/11/06
מאת: אסתי וסשה, דינור
לדעתנו החלטה זו נכונה,באמת צריך תמיד לישמור את הזכרון הזה איתנו וזה מאוד משמח שגם ארצות אחרות חושבות כך ומישטתפות בצערנו,את השואה צריך לזכור ולעולם לא לשכוח כי הרבה מאוד אנשים מתו אז ללא סיבה מוצדקת!

לאסתי וסשה 06/11/06
מאת: ילנה ומאיה, דינור
צריך ליזכור את כל האנשים שנילחמו למעננו, ולמען מדינתנו. ולא רק במדינתנו נירצחו אנשים.

תגובה xD 06/11/06
מאת: בנינז, דינורצ'יק
לדעתי החלטה זאת נכונה xD כי לא רק בישראל הייתה טרגדיה אלא בכל העולם וחשוב שכולם יזכרו את זה נגיד ברוסיה נהרגו הרבה יותר מ-6 מיליון וגם ברוב אירופה נהרגו הרבה אנשים במיוחד ובגלל זה חשוב שכל העולם יזכור את היום הזה

תגובה לבני 06/11/06
מאת: ילנה ומאיה , דינור
אתה צודק בני. לא רק בישראל נירצחו כל כך הרבה אנשים.

לדעתי אתה צודק 06/11/06
מאת: אלכסנדר, דינור
לדעתי אתה צודק כי לא רק בישראל נהרגו כל כך הרבה אנשים במדינות אחרות בכלל נהרגו פי שתיים יותר אז לכן למה שלישראל היה כבוד מיוחד?

לדעתי... 06/11/06
מאת: ליאור, דינור
לדעתי החלטה זו נכונה וחשובה מכיוון שחשוב שגם מדינות אחרות בעולם ידעו על השואה ויזכירו אותה מדי שנה ושנה כמו שאנחנו , העם היהודי מזכירים!

תגובה לליאור 06/11/06
מאת: אורטל עינת ומיקה, דינור
לדעתי אתה צודק אבל לא כל המדינות זוכרות זאת ויש להפך שמכחישות זאת אבל אם לא היו מכחישים וכולם היו זוכרים לא יעשו זאת שוב לעם היהודי.

החלטה נכונה 06/11/06
מאת: ילנה ומאיה, דינור
אנחנו חושבות שהחלטה זו נכונה. אם אנשים וילדים בארצות אחרות יזכירו את השואה, יבנו איך האנשים הרגישו בתקופה זו. וכולנו ניתן כבוד ביחד. ואם אנשים יבינו איך אנחנו מרגישים אז הם לא יחזרו על השואה .

שואה זה בינלאמי 06/11/06
מאת: גרגורי ודניאל, דינור
לדעתינו זה נכון אבל המדינות אשר לא כשורות לזה לא אמורות ליזכור על אם כן משפחות שכשורות לזה כי יקריהם נלחמו שם.(יש הבדל בין שואה למלחמת העולם השנייה) אתם מסכימים איתנו

תגובה להודעה של עופרה 06/11/06
מאת: גל ותמי, דינור
לפי דעתינו מה שהוחלט לפני שנה היה טוב מאוד כי צריך שכל העולם יזכור ולא ישכח את מה שקרה ליהודים ויפחית את השנאה שנתונה ליהודים .וכולם יהיו פחות אנטישמים.ויש כאלה שאומרים שהשואה בכלל לא התקיימה וזה לא נכון כי יש הוכחות שהשואה התקיימה.לאנשים אלה קוראים מכחישי שואה.

לפי דעתי................ 06/11/06
מאת: לירן פרנקל, דינור
לפי דעתי זו החלטה טובה כי כל בן אדם בעולם צריך לדעת על הסבל שסבלו היהודים בשואה!!!!!!!!!

שואה  06/11/06
מאת: גילת, דינור
לדעתי החלטה זו נכונה כי כולם בכל כדור הארץ צריך לדעת וליזכור את השואה ! השואה זה אסון נוראי שהיה בעבר ולא יהיה הווה ועיתד . ואני חושבת שתמיד צריך מלזכור במה שהיה !!..

לילדי דינור! 19/11/06
מאת: מתן, נחמיה תמרי
שלום! אני מתן מכיתה ו'2 בבית הספר נחמיה תמרי שבאור עקיבא. רציתי לשאול להיכן הגעתם בסיפור הסרט האדום! ומה דעתכם על סיפור זה! תודה!-מתן

על השואה 01/11/06
מאת: אורטל, דינור
לדעתי בזכות אותם יהודים שנלחמו על הארץ שלנו וסבלו ימים שלמים בלי אוכל, בלי מים ואחר כך שלחו אותם למחנות השמדה זה דבר כול כך נוראי לחשוב עליו.. על כול האנשים שבשביל שלנו תהיה מדינה הרגו אותם בלי לחשוב פעמיים.. אז לדעתי תמיד צריך לזכור ואף פעם לא לשכוח את מה שקרה ולספר לדורות הבאים כדי שימשיכו לספר... ולא משנה כמה זמן עבר.. עדיין צריך לזכור את כול האירוע הנורא שקרה שבו נהרגו שישה מיליון יהודים...

לאורטל 06/11/06
מאת: לירן פרנקל, דינור
לפי דעתי זה לא נכון כי הם לא הקריבו את עצמם בשביל הארץ אלא הגרמנים הרגו אותם בלי לישאול אף אחד!!!!!!!!!

הפרויקט.... 01/11/06
מאת: עינת, דינור
אני רוצה כבר שיהיה השיעור הבא בפרוייקט שלנו(אני משתוקקת לזה)

:) 31/10/06
מאת: תמי, דינור
.............אני רוצה ללמוד כבר את השיעור הבא בפרויקט..........

ביי.... 31/10/06
מאת: עינת, דינור
ביי הלכתי לראות סרט בהוט וי.או.די בנושא השואה מי שרוצה שיראה גם(מומלץ מאוד)!!!!!

חבל מאוד..... 31/10/06
מאת: עינת, דינור
חבל מאוד שרק אני ותמי היחידות שנכנסנו והתעניינו במה שקורה בפורום? ובתגובות של הילדים ,והגבנו גם. כנסו יותר התעניינו יותר.

הפירוש של המילה היסטוריה(הכוונה היא ביחס לשואה).. 31/10/06
מאת: עינת, דינור
ה=האם צריך לשכוח לאחר שעברו חלפו 60 שנה?לא ,צריך לזכור ולא לשכוח. י=יותר לזכור,פחות לשכוח. ס= ס....היטלר הרג 6 מיליון יהודים,הוא לא מתבייש? ט= טמיד...תמיד, לזכור ואף פעם לא לשכוח את מה שקרה לעמינו ולרבים ממשפחותינו. ו=ולמה? כי היהודים שהיו בשואה סבלו , אנחנו אפילו לא יכולים לתאר עד ,כמה? ר=ראשונה במחשבותיי על השואה היא המחשבה על המחנה ההשמדה והאנשים שהיו בו. י=יותר להאמין שהשואה קרתה ופחות להכחיש זאת. ה=האם רובנו מאמינים שהשואה קרתה?

לגילת ונוי קורנר 31/10/06
מאת: עינת, דינור
לנוי ולגילת,יכול להיות שזו טעות ויכול להיות שפשוט שכחתן כמה יהודים מתו בשואה ,אז להזכירכן מתו:שש מיליון יהודים ולא 6,000 !!! וכותבים סחף ולא שחף סליחה אם פגעתי, רק תיקנתי אתכן בלי כוונה לפגוע!!!! הלוואי שסכום היהודים שמתו היה מגיע רק ל-6,000 ולא שש מיליון ,עדיף שהיו מתים כמה שפחות.(או שבכלל לא).

לכולם...) 31/10/06
מאת: עינת, דינור
לדעתי השואה היא אירוע חשוב שבעקבותו קמה המדינה ואסור לשכוח אותו לעולם ,תגובה לאלכסנדר:נכון שבעקבות השואה קמה המדינה ,אבל השואה הוא אינו אירוע היסטורי שמח אלא : אירוע ארגדי בהיסטוריית העם היהודי שכרוט בראשנו ,ובעקבות האירוע הזה מתו 6 מיליון יהודים חפים מפשע (ואם לא ידעת יש ילדים בכיתה שסבתא וסבא שלהם היו בשואה כמוני:האחים של סבתא שלי מצד האמא מתו בשואה ,אז אותי זה ממש לא משמח) ואנו אמורים לכבד את יום זה ולהעריך אותו מפני שזה יום אחד בלבד בשנה שמזכיר את הטרגדייה שקרתה לעם היהודי.

לכולם 30/10/06
מאת: תמי, דינור
השואה זה דבר מאוד מורכב,וצריך לזכור אותו תמיד,וצריך לדבר על זה כמה שיותר וגם צריך לדעת וליידע את הדורות הבאים שבאים אחרינו יש רק שאלה אחת:אם באמת אנחנו(עם ישראל בכלל)מדברים על זה מספיק ומבינים את המשמעות של השואה? אז התשובה היא:לא,בכלל לא.....אנחנו לא מדברים על זה לעיתים קרובות ולא עושים כתבות בעיתון על זה,וגם אין הרבה אנשים שמסכימים לספר לנו על הנושא הזה,כי הם אומרים שזה נושא קשה ולדעתי זה נכון,אבל המבוגרים חייבים להבין שאנחנו כן רוצים לדעת . קחו לתשומת לבכם!!! מתמי

*שכחתי משהו 30/10/06
מאת: תמי, דינור
הדור שיודע שיכול לדבר איתנו הולך ומתמעט ורק בגלל זה חייבים לשאול,לספר,ולדבר הרבה על הנושא הזה,שגרם כל כך הרבה כאב להמון אנשים.

העיסוק בנושא השואה 30/10/06
מאת: עופרה, דינור
תמי, אין ספק שאת צודקת. הדור הולך ומתמעט ואת המעטים שנותרו, חייבים לשאול, לכתוב ולהבין. וזאת, על מנת שנוכל להעביר את המסר לדורות הבאים. גם כדי לא לשכוח וגם כדי לוודא, שדבר כזה לא יחזור!!! אני חושבת, שרוב הניצולים בגיל מסויים דווקא רוצים לספר, אבל לא תמיד יש להם למי. יש כאלו שלא רוצים לשמוע. כדאי למצוא את אלו שרוצים ומוכנים לשתף אותנו, גם אם זה קשה להם (ולנו), לשמוע ולכתוב. אסור לנו לשכוח!!!

לסיון ומאי 30/10/06
מאת: אלכסנדר, דינור
היי?

לדעתי.... 30/10/06
מאת: אלכסנדר, דינור
לדעתי אם נשכח את יום השואה, יום השואה יחזור על עצמו זה מאוד חשוב לזכור יום כזה כי ביום זה רצח היטלר שישה מיליון יהודים אסור לשכוח יום כזה.

יום השואה 30/10/06
מאת: עופרה, דינור
אלכסנדר, התכוונת להגיד שהשואה תחזור על עצמה לא "יום השואה" שהוא רק יום זכרון לכל מה שקרה. שים לב להבדל.

השואה 29/10/06
מאת: עופרה, דינור
יש אנשים הטוענים שלאחר כ-60 שנה, אין יותר צורך לעסוק בנושא השואה. מה דעתכם על כך? הסבירו דעתכם והתייחסו לתגובות חבריכם בפורום.

לדעתי...... 30/10/06
מאת: אמיר, דינור
לדעתי אנחנו צריכים להמדיך לזכור את יום השואה כי ביום זה נרצחו יותא משישה מיליון יהודים

לאמיר 30/10/06
מאת: לירן , דינור
אמיר עשיתה טעות במילה ביותר.

אה תודה שתיקנת אותי 30/10/06
מאת: אמיר, דינור


לדעתי... 30/10/06
מאת: אסתי וסשה, דינור
לדעתנו מה שהאנשים האלה חושבים ממש לא נכון השואה היא משהו מאוד טרגדי ליהודים משהו שגרם למוות של 60000 יהודים וכמעט להיכחדות העם! את השואה אסור לשקוח גם לאחר 160 שנים!!!

יש לכן טעות 30/10/06
מאת: דניאל ואיליה, דינור
כתבתן ששים אלף ונהרגו שש מליון

אה... 30/10/06
מאת: אסתי וסשה, דינור
אה... תודה לא שמנו לב...=)

השואה 30/10/06
מאת: נוי קורנר וגילת צמח, דינור
יש לכם בעיה?

תגובה להודעה של אמיר 30/10/06
מאת: מיקה, דינור
לדעתי אתה צודק אבל אני לא חושבת שעוד 160 שנה עדיין יזכרו את זה אבל אם כן יזכרו אז לא יוכלו להכחיש זאת ובקיצור אתה צודק.

למה אתם כותבים עם שגיאות? 30/10/06
מאת: לאסתי וסשה, דינור
כותבים לזכור ולא ליזקור!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אלף... 30/10/06
מאת: אסתי וסשה, דינור
לא כתבנו ביכלל את המילה לזכור אז בטוח שלא ליזקור!!!!! ומי ביכלל כתב את זה?

דעתינו היא... 30/10/06
מאת: שירלי ושני, דינור
לפי דעתינו לא צריך ואפילו אסור להפסיק ללמוד על השואה מפני שמה שקרה זה אסון ואסור לשכוח ולסלוח.

אנחנו מסכימות אתכן! 30/10/06
מאת: סיוון ומאי, דינור
לשירלי ושני... אנחנו מסכימות איתכן וחושבות שאסור לשכוח את השואה וצריך להמשיך להעביר סיפור זה מדור לדור מפני שזה טראומה לכל העם וכולם מקווים שזה לא יחזור על זה שוב (טפו טפו טפו)(כמעט גרם להכחדת העם)

למאי וסיון  30/10/06
מאת: שירלי ושני, דינור
אנחנו יודעות שזה נכון וגם אתן צודקות בדיבריכן

לשירלי ושני 30/10/06
מאת: מאי וסיוון, דינור
אני יודעת שאת יודעת שנושא השואה חשוב ולכן כתבתנו לכן הודעה זאת ולכן עכשיו אני כותבת לכן שזה נכון מה שאמרת שנכון שכתבתתן שאתן יודעות שאתן כתבתן את זה

למאי וסיון 30/10/06
מאת: שירלי ושני, דינור
אני יודעת שאנחנו צודקות ותודה על הפירגון!

לדעתנו... 30/10/06
מאת: ליאור וגל, דינור
אנחנו תמיד צריכים לזכור את השואה מכיוון ששישה מיליון יהודים נרצחו וזו היתה תקופה קשה מאוד לעמינו בזמנו ואנחנו תמיד צריכים לזכור ולא לשכוח.

לגל וליאור 30/10/06
מאת: יניב, דינור
אתם צודקים

עופרה אמרה.... 30/10/06
מאת: מישהו, דינור
עופרה אמרה לא לתקן ילדים גם אם זה ממש מפריעה לכם!!!!!!! אז תתקנו טעויות שלכם ולא של ילדים אחרים!!!!

מי זה???????????????  30/10/06
מאת: לירן, דינור
אני יודע אבל מי זה?

השואה 30/10/06
מאת: מאי וסיוון, דינור
לדעתי אם נשכח את השואה זה יחזור על עצמו! אני חושבת שנושא זה חשוב מפני שהדורות שלנו נלחמו על חייהם ובזכותם אנחנו קימיים(מאי) לדעתי אסור לשכוח את יום השואה כי האנשים האלו שנלחמו השקיעו את כל הכוח שלהם כדי שימשיך את הדורות הבאים ובזכותם(כיום יש לנו את ארץ ישראל) (סיוון)

לדעתי אתן טועות.... 30/10/06
מאת: אלכסנדר, דינור
לדעתי בגלל שהדורות שלנו נלחמו אז אנחנו לא צריכים כל פעם ביום השואה להיות עצובים בגלל שאבותינו מתו בשואה אלא להיות שמחים שאנחנו כאן ושלא קרה לנו מה שקרה לאבותינו

שמחה ועצב 30/10/06
מאת: עופרה, דינור
נכון שאנחנו צריכים לשמוח כי זכינו לחיות בארץ ישראל במדינה שלנו, אך יחד עם זה, חובה עלינו לזכור את משפחותינו ובני עמנו שנרצחו בשואה!!!!!!! לזה נועד יום אחד בשנה. בני משפחות הניספים זוכרים אותם במשך כל השנה. הם איבדו משפחות, הורים, אחים וילדים..... אנחנו, מקדישים לכך רק יום בשנה. זה המעט שאנו יכולים לעשות כדי לא לשכוח.

תגובה לשאלה על השואה:) 30/10/06
מאת: תמי ופולינה, דינור
לדעתנו אנשים צריכים לדעת את הסיפור של השואה לפני 60 שנים. צריך להמשיך לעסוק בזה גם אחרי התקופה הנוראה. צריך לדעת מה היה שם ,איך הרגישו האנשים,ומה חשבו אז....

לדעתנו 30/10/06
מאת: לירן ואיליה, דינור
לדעתנו זה מאוד חשוב ללמוד על ההיסטוריה של עם ישראל וזה גם מעניין וכיף.

ללירן ואיליה! 30/10/06
מאת: גל וליאור, דינור
למה כתבתם שהשואה זה נושא כיפי???! זה בכלל לא נושא כיפי ושמח אלא נושא עצוב

!!!!!!!! 30/10/06
מאת: איליה , דינור
זה לא אני זה לירן

השואה 30/10/06
מאת: יניב, דינור
למה כתבתם שהשואה זה נושא כיפי???! זה בכלל לא נושא כיפי ושמח אלא נושא עצוב מאוד עצוב

תגובה ליניב 30/10/06
מאת: מיקה ואורטל, דינור
יניב, לדעתנו כתבת תשובה נכונה כי השואה היא באמת נושא לא כיפי בכלל! גם אנחנו כתבנו את זה!

ללירן ואיליה. 30/10/06
מאת: תמי ופולינה, דינור
אנחנו חושבות שההיסטוריה של עם ישראל זה משהו אחר לגמרי. ההיסטוריה של עם ישראל זה:(דוגמאות)סיפור משה מונטיפיורי,הקמת מדינת ישראל. השואה זה יותר אירוע מאשר היסטוריה של עם ישראל.

לתמי ופולינה 30/10/06
מאת: ליאור וגל, דינור
מה קשור מושה מונטיפיורי והקמת המדינה לשואה?????

לתמי ופולינה 30/10/06
מאת: איליה, דינור
זה לא היסטוריה של ארץ ישראל אבל של עם ישראל כן.

ללירן ואיליה 30/10/06
מאת: אורטל ומיקה, דינור
לדעתנו השואה היא לא נושא כיפי בכלל אלא עצוב ואתם צריכים לכבד אותו ואנו לומדים אותו כדי לדעת מה קרה ליהודים בעבר וגם בשביל החלטות. בקיצור, אתם לא צודקים זה נושא מאוד עצוב לא כיפי!

זה לירן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 30/10/06
מאת: איליה, דינור
זה לירן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ההודעה של עופרה 30/10/06
מאת: מיקה ואורטל, דינור
דעתה של אורטל: לדעתי עדיין יש לעסוק בנושא השואה כי חשוב תמיד לזכור את האנשים שהיו בשואה ואת כול נושא השואה כדי שכולם ידעו איך אנשים סבלו בשואה. דעתה של מיקה: לדעתי צריך לדעת ולא לשכוח ושלא יכחישו זאת שאם זה יקרה עוד כמה שנים שנהיה מוכנים ונדע איך להינצל כמו שחלקם ניצלו .

לזכור תמיד ולא לשכוח 30/10/06
מאת: שני ושירלי, דינור
שתיכן צודקות זה דבר נוראי שתמיד צריך לזכור ואף פעם לא לשכוח

האם השואה תחזור? 30/10/06
מאת: עופרה, דינור
אורטל ומיקה, האם נראה לכן שיש סיכוי שהשואה תחזור על עצמה? שאסון כזה יתרחש שוב? ולשאר הילדים: נסו גם אתם לחשוב על שאלה זאת.

לעופרה 30/10/06
מאת: מאי וסיוון, דינור
לעופרה... השואה חשובה מאוד ואם לא נעביר אותה מדור לדור או נשכח היא תחזור עליה!!

תגובה....  30/10/06
מאת: בני וגרגורי, דינור
לדעתי השואה לא תחזור בשנים הקרובות כי לא מזמן הייתה מלחמה ולא נגרם נזק רב ואנחנו הרגנו להם רבבות חיילים ולנו נהרגו 200-500 חיילים אז אני לא חושב שהשואה תחזור על עצמה =)

לדעתנו 30/10/06
מאת: מאיה וילנה, דינור
כיוון שאנחנו צריכים לתת כבוד לאנשים שנהרגו ולמישפחותיהם, ולכל האנשים שסבלו. אם לא ניזכור אז לא יהיה כבוד. אנחנו נותנות כבוד.

שואה 30/10/06
מאת: יניב, דינור
לדעתי האנשים האלה לא צודקים את השואה אסור לשכוח כי במיקרה מתו 6 מיליון יהודים את השואה אסור לשכוחחח!!!!!

ליניב 30/10/06
מאת: תמי ופולינה, דינור
יניב-מה קשור???

לתמי 30/10/06
מאת: יניב, דינור
זה קשוררר חח מה צריך לשכוח

ליניב 30/10/06
מאת: גל וליאור, דינור
על מה אמרת שאנחנו צודקים???

לגל ואיליה  30/10/06
מאת: יניב, דינור
כלום לא משנה

שואה 30/10/06
מאת: גרגורי,בני, דינור
לדעתנו צריך לדבר על זה כי זה ההיסטוריה שלנו וזה אולי משהו טרגדי אבל זה חשוב ומלחמה גדולה שצריך לזכור לתמיד כי זה יכול לחזור על עצמו.

?????????? 30/10/06
מאת: לירן, דינור
נו באמת

לפי דעתי... 30/10/06
מאת: אסתר, דינור
לפי דעתי צריך לעסוק בנושא השואה אפילו אם עברו 60 שנה מאז . השואה זה נושא חשוב כי זה דבר מאוד טרגי לעם היהודי. ואפילו אם עברו המון שנים מאז זה עדיין נושא לזכור ולא לשכוח.

טעות.. 30/10/06
מאת: סיוון ומאי, דינור
שתיכם צריכות לכתוב שם ביחד לא לחוד.

דעתי.... 30/10/06
מאת: עינת, דינור
השואה גרמה למותם של 6 מיליון יהודים חפים מפשע , אשר עינו אותם בעובודת עינוי שונות שמהם סבלו יהודים רבים.ומעטיםמהם ניצלו בנס , ובמזל. לדעתי בשום פנים ואופן אסור לשכוח את השואה: "לזכור ואף פעם לא לשכוח" מפני שזוהי ההיסטוריה הטרגדית של העם היהודי.

תגובה להודעה של עינת 30/10/06
מאת: אורטל, דינור
לדעתי השואה היא לא היסטוריה אלא אירוע שקרה בעבר ליהודים בידי הגרמנים והנאצים והם התעללו בהם ואז הרגו אותם וביקצור.... זוהי לא היסטוריה אלא אירוע.

לאורטל 30/10/06
מאת: עינת, דינור
התכוונתי שהשואה היא אירוע היסטורי וזה באמת אירוע היסטורי שהתרחש בעבר:"היסטוריה=אירוע שהתרחש בעבר לעם היהודי".קחי לתשומת ליבך.

לעינת מאורטל 30/10/06
מאת: אורטל, דינור
עינת, נכון שזהו אירוע היסטורי אבל חשבתי שהתכוונת למשהו אחר!

לאורטל וכל השאר!!!! 30/10/06
מאת: עינת, דינור
הפירוש של המילה היסטוריה: " היסטוריה היא אירוע מסוים שהתרחש בעבר שמציינים אותו כל שנה בשנה(לא חייב) אז תפנימו את הפירוש במקום להאשים אותי!!!!

לאורטל וכל השאר!!!! 30/10/06
מאת: עינת, דינור
הפירוש של המילה היסטוריה: " היסטוריה היא אירוע מסוים שהתרחש בעבר שמציינים אותו כל שנה בשנה(לא חייב) אז תפנימו את הפירוש במקום להאשים אותי!!!!

תגובה לאסתי וסשה 30/10/06
מאת: עינת, דינור
כותבים:"לזכור ולא לשכוח"ולא:"לזקור ולא לשכוח". קחו זאת לתשומת ליבכן

השואה 30/10/06
מאת: נוי קורנר וגילת צמח, דינור
דעתינו היא שאסור לשכוח את השואה מפני ש:שואה זה אירוע ששחף איתו 60,00 יהודים שנהרגו על ידי הנאצים שהיו נגדינו לכל אורך חיינו. אסור לשכוח את השואה אפילו שעבר מיליון שנה!!!.

שאלה. 30/10/06
מאת: סיון, דינור
מה זה שחף?

טעות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 30/10/06
מאת: לנוי וגילת, דינור
כתבתם מספר שלא קיים(60,00)כותבים 6,000,000._.

לגילת ונויי!!!! 30/10/06
מאת: אסתר ונוי, דינור
א.טעות ב.נהרגו 6,000,000 ולא 60,00 ג.זה ברור שהנאצים היו נגדינו אבל לא לארוך כל חיינו הם עכשיו רוצים לחפר על מעשה זה. ד.בעוד מליון שנה העולם יושמד

לדעתי... 30/10/06
מאת: נוי.א, דינור
לפי דעתי את השואה אסור לשכוח. כי באותם שנים מתו 6,000,000 יהודים. על ידי הנאצים. זה היה זמן מאוד טרגי ליהודים. ובגלל זה אנו כרגע רק 6,000,000 בארץ.

לנוי א 30/10/06
מאת: מאי וסיוון, דינור
טעות אנחנו יותר ב6,000,000

לעופרה 30/10/06
מאת: מאי וסיוון, דינור
כנראה לאנשים אלה סביהם וסבותיהן לא הספיקו לספר להם ממש איך הם נצלו ואיך הם ברחו!!


הדפס