שם הפורום : ממשיכים להכיר

לא נשיר בגרמנית 29/05/07
מאת: זהבה, התומר
מה דעתכם על היחסים בין מירלה להאנס? נמקו.

אהבתם של מירלה להאנס 29/05/07
מאת: מיכאלה וליעד, התומר
לדעתינו היחסים ביניהם היו בסדר כי במצבים הכי קשים היה להם אהבה שבעזרתה הם התגברו במצים הכי קשים יש אחד את השני..

לדעתי..... 29/05/07
מאת: אלכסנדרה מילאבסקי, התומר
לדעתי זה לא משהוא כי: בין מירלה והאנס מיתרחשת אהבה אבל הם בגטו כולם חולים ויכולים ליפגוש מישהוא שהם יאהבו . לדעתי זה לא משהוא. לדעתי צריך להפסיק. מימני אלכסנדרה מילאבסקי

יחסים 29/05/07
מאת: אדירבוח, התומר
לדעתי היחסים ביניהם היו טובים מאוד. כי במצבים הכי קשים היתה להם אהבה שבעזרתה הם התגברו במצבים הכי קשים משום שיש להם אחד את השני..ואהבה בניהם לא טובה כי הוא גרמני והיא יהודיה.

אהבה 29/05/07
מאת: בטי, התומר
לדעתי מירל'ה למרות אהבת אל האנס היתה צריכה לוותר על האהבה הזאת משום שתפקידו של האנס היה להלשין עליה ולגרום לה לסבל רב ולדעתי אי אפשר לאהוב מישהו שמטרתו בסופו של דבר להרוג אותך.

לא לבטל אהבה 29/05/07
מאת: אנגלינה, התומר
לדעתי זה בסדר משום שחוש האהבה אסור לבטל אפילו שהיא יהודיה והוא גרמני

יחסים  29/05/07
מאת: עדן כהן, התומר
לפי דעתי היחסים של מירלה והאנס לא יכולים להיתקיים כי המעמדים של כל אחד מהם שונה ואין אפשרות לחיבור בניהם האנס גרמני ומירלה יהודיה והוא אמור להלשין עליה ובסופו של דבר היא עלולה למות .

מה נכנס במירלה??? 29/05/07
מאת: שי קסטיליה, התומר
לפי דעתי מירלה טועה, גם אם היא אוהבת אותו היא לא יכולה להיות איתו כי הוא אחד מרוצחי העם שלה. למרות שהיא יכולה לנצל את זה ולגרום לו להציל אותה את משפחתה ואת חברותיה.

תגובה 29/05/07
מאת: אביחי, התומר
לדעתי מירלה עושה את זה רק בכדי לשרוד ולא באמת אכפה לה מהאנס

אהבה מטורפת 29/05/07
מאת: אופל עזרן, התומר
לדעתי היחסים בין מירלה לבין האנס "מטורפים" משום שהאנס גרמני ומירלה יהודיה .לדעתי מירלה בוגדת בעם היהודי משום שהתאהבה בגרמני שעבד לרשות הנאצים .

ככה זה 29/05/07
מאת: ניב, ה"תומר"
לדעתי היחסים בין האנס למירה'לה היו מוזרים מאוד כי זה די לא הגיוני שאדם מעם מושמד יתאהב באדם מהעם המשמיד אותו

מנוחה במגרש 06/03/07
מאת: שלי, אפק


אמנות משותפת 06/03/07
מאת: שלי, אפק


ניחוח חציר 06/03/07
מאת: שלי, אפק


ברפת אפק 06/03/07
מאת: שלי, אפק


לקראת סיום המפגש- משחק מחניים 23/02/07
מאת: שלי, אפק


יחד בהפסקה 23/02/07
מאת: שלי, אפק


תלמידות "התומר" בהופעה בפני כתה ו' מאפק  23/02/07
מאת: שלי, אפק


בנות "התומר" רוקדות 23/02/07
מאת: שלי, אפק


תלמידי התומר מנגנים 23/02/07
מאת: שלי, אפק


תמונת הכיתה 01/11/06
מאת: זהבה, התומר עכו


מכתב היכרות 23/10/06
מאת: חוה ושלי, אפק
23.10.06 לכבוד: ילדי כיתה ו' – ביה"ס התומר אנו תלמידי בית הספר "אפק"- כיתה ו' המכונה כיתת "תאנה", שמחים לכתוב לכם מכתב הכרות ולספר לכם על עצמנו, כיתתנו ובית ספרינו : כיתתנו מונה 28 תלמידים מקיבוץ אפק ומהקריות. ( 19 בנות ו- 9 בנים.) בית ספרינו שוכן בתוך קיבוץ אפק, בבית ספרינו כ- 250 תלמידים הלומדים ב- 10 כיתות אם. כל שכבה לומדת בבית משלה ויש לה מחנכת ומטפלת. יש לנו דשאים ומרחבים למשחקים , מגרש כדורגל ומגרש כדורסל. אנו לומדים 5 ימים בשבוע בין השעות 15:30 – 8:00 . אנו אוכלים בבית הספר ארוחת בוקר עד השעה 8:00 בחדר האוכל של אחת הכיתות, בהפסקת עשר מקבלים פרי ובצהרים אנו אוכלים אוכל חם ביחד. ב- 14:30 אנו מקבלים חטיף וכמו שאתם רואים אנו כל היום סביב האוכל. אנו לומדים את מקצועות החובה של משרד החינוך (בדיוק כמוכם) ובנוסף : אשכולות חשיבה, הכל –חי (הכרות עם בעלי חיים), חקלאות, טבע וסביבה, אומנות, מחשבים, כדורסל וכדורגל. אנו שמים דגש רב על החגים וחוגגים אותם בטקסים משותפים או עם ילדי כיתה א' בלבד, אותם אנו חונכים לאורך כל שנת הלימודים במסגרת פרוייקט החונכות. 3 פעמים במהלך השנה אנו עורכים מפקד לראש חודש וקבלת תעודות הצטיינות לתלמידים שמגיע להם. בבית ספרינו מסורת של קיום אולימפיאדה בית ספרית המאורגנת ע"י תלמידי כיתה ו' וזאת במסגרת לימודי ההיסטוריה והתחברות לאולימפיאדה הראשונה ביוון. הטיול השנתי שלנו נמשך יומיים וכולל לינה באכסניית נוער, בנוסף נטייל השנה בעתיקות בית שאן ובכל שנה אנו עורכים טיול בית ספרי אחד משותף. השנה בית ספרנו בחר לצרף את כיתתנו לפרוייקט "ילדי ישראל לומדים על ילדים", אנו נהיה הכיתה התאומה שלכם ואנו מצפים ללמוד ולהכירכם, להעשיר את הידע שלנו, לעבוד בשיתוף פעולה ולקשור קשרי חברות. אנו נשמח לקבל מכם מכתב תשובה, לשוחח בפורום ולהפגש. מקווים שלמדתם על בית ספרנו ועל כיתתנו, כיתה ו' תאנה.

מכתב היכרות 01/11/06
מאת: זהבה, התומר
30.10.06 לכבוד כיתה ו, תאנה בית ספר אפק שלום, שמחנו מאוד לקרוא את מכתבכם, להכיר את בית ספרכם ובעיקר אתכם,ולגלות שיש לנו דברים משותפים, כמו למשל: כדורגל וכדורסל . התבוננו בתמונה, ששלחתם, אתם נראים ילדים נחמדים מאוד. גם כיתתנו, נבחרה לפרוייקט "ילדים מישראל לומדים על ילדים".מקווים מאוד שנעשיר אחד את השני ונעבוד בשיתוף פעולה. בית ספרנו נמצא במרכז העיר עכו. שמו "התומר" בשל עצי התומר הגדלים בקרבתו. הוא הוקם לפני 58 שנים, בשנת 1946, אנו מחזור נ"ח. העיר עכו שאנו מתגוררים בה היא מיוחדת, כי יש בה ערבים ויהודים הגרים יחד, מה שנקרא דו קיום. גם בבית ספר שלנו לומדים מעט ערבים. בית ספרנו הוא בית ספר לאומנויות. המתמחה בתחומים שונים: באומנות פלסטית, בנגינה, בעיקר כלי נשיפה, מקהלה, בלט, התעמלות אומנותית ושחמט, כמו כן יש לנו נבחרת כדורגל . בית ספרנו זכה להישגים מרשימים בהתעמלות אומנותית, בשחמט ובכנס מקהלות בתחום המחוז. אחת לשנה נערכים בחירות למועצת תלמידים, מכיתתנו נבחרו שלושה נציגים. כמו כן, יש בבית ספרנו פרוייקט קריאה, אנו פותחים את הבוקר בקריאת ספר. ולעצם העניין, בכיתתנו 33 תלמידים, 17 בנות ו16 בנים. כיתה די גדולה. אנו לומדים שישה ימים בשבוע, מתחילים בשמונה ועשר דקות ומסיימים בשעה שתיים וחצי. לפני כמס' שבועות נבחרו בכיתתנו ועדות בתחומים שונים: ועדת חוק ומשפט, ועדת גיבוש חברתי, ועדת אקטואליה, ועדת ספורט, וועדת ניקיון, ועדת ספורט תבחר בהמשך. הכיתה שלנו היא הטובה ביותר בבית הספר בכדורגל ובשחמט. לסיום, אנו סקרנים מאוד להכיר אתכם ומצפים בקוצר רוח למפגש המשותף שלנו. מקווים מאוד שהתמונה שלנו מצאה חן בעיניכם. כיתה ו'1 "התומר" עכו

28 ילדי כתה ו- כתת "תאנה" 23/10/06
מאת: חוה ושלי, אפק-יסודיהדפס