שם הפורום : מקומות מסתור

תשובה לשאלה 15/05/07
מאת: איימי,ציון ומתן, נחמיה תמרי
אמירה זו אינה נכונה. כי חסידי אומות עולם הינם אנשים חשובים שהצילו אלפי יהודים ולדעתנו צריך להתייחס אליהם בכבוד בגלל המעשים שעשו. אנחנו מוקירים להם תודה ומתייחסים אליהם בכבוד....

חסידי אומות העולם 10/05/07
מאת: עופרה, דינור
חסידי אומות העולם הצילו יהודים במהלך מלחמת העולם השניה. אין כל צורך להוקיר אותם באופן מיוחד, מאחר והם היו אנושיים כפי שאנו מצפים מכל אדם להיות. הם בסך הכל נהגו באופן אנושי ולא שיתפו פעולה עם הגרמנים. האם אמירה זו היא נכונה לדעתכם? נמקו! אם אתם חושבים שלא, כתבו כיצד יש לדעתכם להתייחס לאותם מצילים.

לגבי האמירה הראשונה 10/05/07
מאת: אורטל, דינור
לפי דעתי, אמירה זו אינה נכונה. חסידי אומות העולם הינם אנשים חשובים וצריך לייחס להם חשיבות וכבוד. הם עשו מצווה גדולה ויש להודות להם על כך כראוי. הם הצילו אלפי יהודים(אולי יותר) וזה לא דבר פשוט. הם ידעו שאם ימצאו את היהודים, הם יפלו גם באשמה.

לאורטל 10/05/07
מאת: נוי ונוי, דינור
לפי דעתנו את צודקת... כי יש לחסידי אומות העולם חשיבות רבה גם כיום כי הם הצילו הרבה יהודים שהיום הם מכונים כניצולי שואה.

לאורטל 10/05/07
מאת: מאיה אסתי וסשה, דינור
אורטל את ממש צודקת , הם סיכנו את חייהם כדי להציל זרים!

תגובה לאורטל 10/05/07
מאת: שני ועינת, דינור
את צודקת ב-100%, הם עשו מצווה גדולה והם יכלו גם לא לעשות זאת ולהתעלם ממצבם הקשה של היהודים אך הם הראו אכפתיות ביהודים! וצריכים להודות להם בדרך מיוחדת!

לאורטל..... 10/05/07
מאת: עינת ושני, דינור
לדעתנו לא רק שהם עשו מצווה גדולה מגיעה להם תודה כפולה כי הם הצילו יהודים למרות שלא היו יהודים. את צודקת

לדעתנו....................... 10/05/07
מאת: גרגורי,לירן, דינור
לדעתנו זה לא נכון.כי נכון שהם היתנהגו אנושיים אבל הם הצילו הרבה מאוד חיים. אז לדעתנו צריך לתת להם איזשהו םרס או משהו כזה.

תגובה 10/05/07
מאת: אסתי סשה ומאיה, דינור
לדעתינו אמירה זו ממש לא נכונה ! כי הדבר האנושי בישבילם היה לא לעשות כלום אבל למרות זה הם הצילו אותנו! ביזכותם ניצלו היהודים ואנו חייבים להודות להם לעולם כי הם סיכנו את חייהם למען עם זר (היהודים).

לדעתנו..... 10/05/07
מאת: מאי ושירלי, דינור
אנו מסכימות אתכן מפני שחסידי האומות באמת הצילו עם זר!!!

לאסתי, סשה ומאיה 10/05/07
מאת: נוי ונוי, דינור
לפי דעתנו אתן צודקות מפני שהם חסידי אומות העולם היו ממש אדיבים למרות שהם ידעו שהם בסכנת חיים, והם סיכנו את חייהם בשביל להציל חיי אדם יהודים (עם זר).

לדעתנו..... 10/05/07
מאת: שירלי שני ומאי, דינור
אנו מסכימות אתכן מפני שחסידי האומות באמת הצילו עם זר!!!

תגובה לאסתי, מאיה וסשה 10/05/07
מאת: אורטל, דינור
לדעתי אתן צודקות, כי אנחנו באמת חייבים להודות להם באופן מיוחד על מה שעשו למעננו, כי זה מעשה שלא כול אחד היה עושה, מסכן את חייו למען עם זר? זה מעשה לא פשוט! שאתה יודע שאם אתה מחפה על מישהו זר אז אתה תיפול איתו ביחד ויהרגו אותך!? אז אתן צודקות!

לדעתנו... 10/05/07
מאת: שירלי ומאי, דינור
אנו חושבות שחסידי אומות העולם הצילו הרבה נפשות ,האומנם הם נהגו באופן אנושי אבל בכל זאת אנו חושבות שבלעדיהם היו נהרגים עוד אנשים יהודים ולכן אנו צריכים להתייחס אליהם בכבוד ובנימוס ואם הם יצטרכו עזרה נעזור להם,אבל בכל זאת אנו חושבות שלא צריך להתייחס אליהם באופן מיוחד כל כך!

תגובה לשירלי ומאי 10/05/07
מאת: אורטל, דינור
לפי דעתי, אתן צודקות שבזכות חסידי העולם, המון יהודים ניצלו. וללא עזרתם של חסידי אומות העולם אולי היום לא הייתה לנו ארץ. אבל לגבי מה שאמרתן, שלא צריך להתייחס אליהם באופן מיוחד כול כך, זה לא ממש נכון כי בכול זאת הם עשו דבר שצריך להודות עליו בדרך מיוחדת.

תגובה  10/05/07
מאת: אלכס וגל, דינור
לפי דעתינו צריך להוקיר אותם באופן מיוחד בגלל שהם לא היו חייבים לעשות זאת הם הצילו יהודים מפני המוות וצריך להודות להם שהם הצילו חיים ולא שתפו פעולה עם הנאצים.יהודים לא היו מצפים שמישהו לא יהודי יציל אותם.

תגובה לגל ואלכס 10/05/07
מאת: אורטל, דינור
לדעתי, אתם צודקים שהם עשו מעשה שמעט היו עושים בשביל היהודים. וגם נכון, שאדם שהוא לא יהודי יחשוב פעמיים לפני שיציל יהודי וזה דבר לא פשוט מה שהם עשו. לכן, צריך להודות להם באופן מיוחד.

תגובה.... 10/05/07
מאת: בני, דינור
לדעתי אמירה זאת לא נכונה וכן צריך לכבד את חסידי אומות העולם ולהוקיר אותם. זה באמת התנהגות אנושית וכל זה, אבל בשביל להציל אלפי יהודים צריך אומץ ומיומנות.

תגובה להודעה של בני 10/05/07
מאת: אורטל, דינור
לפי דעתי, דברייך נכונים כי זה לא סתם משהו שכול אחד יכול לעשות, זה באמת משהו שבשבילו צריך אדם מאוד אמיץ שלוקח על עצמו אחריות כזאת. חסידי אומות העולם, היו מודעים לכך שאם הגרמנים יתפסו אותם הם ישמידו אותם בלי לחשוב פעמיים.

תגוב להודעה של עופרה 10/05/07
מאת: נוי ונוי, דינור
לפי דעתנו יש להוקיר בהם כמצילי יהודים (חסידי אומות העולם) ויש צורך להגיד להם תודה על כך שהצילו יהודים ולא היו אנטישמים, למרות שהם סבלו מהגרמנים והגרמנים ניסו להוציא מהם מידע על היהודים.

חסידי אומות העולם 10/05/07
מאת: פולינה ותמי, דינור
לדעתינו כן צריך להודות להם ולהתייחס אליה כמצילים שעזרו לעם היהודי ועזרו להחביא אותם ולהצילם מפני היטלר ועוזריו. צריך לחלוק להם כבוד כי היו יהודים שניצלו בזכות חסידי אומות העולם שהיו הגיונייים ולא חשבו שצריך להשמיד עם שלם רק מפני שהם מהדת היהודית. לא כל חסידי אומות העולם היו יהודים-היו חלק שהיו נוצרים ואפילו היה אחד שהציל כמה יהודים כאשר הוא בעצמו היה יהודי.

תגובה 10/05/07
מאת: איליה ודניאל, דינור
לדעתנו היא חצי נכונה כי ברור שהם לא יותר חשובים מאנשים אחרים אבל להיות חסיד אומות העולם נותן להם כבוד.

לדעתי 10/05/07
מאת: גרגורי, דינור
לדעתי זה לא נכון כי זה באמת אומר שזה התנהגות אנושית אבל צריך לתת להם יותר כבוד מהצריך כי הם הצילו הרבה חיים.

תגיבו להודעה שלנו 10/05/07
מאת: שני ועינת, דינור
לדעתנו זה לא נכון, מכיוון שלא כל אדם היה חייב לעזור ליהודים והיה יכול לברוח או להתעלם ולפי דעתנו מגיע להם הוקרה. ואפילו מגיע להם יותר כי הם סיכנו את חייהם על מנת להצילם. מה דעתכם איזו אמירה נכונה?

תשובה-חסידי העולם! 15/05/07
מאת: און, נחמיה תמרי
אני לא ההיתי אומר שהם כמו כל הניצולים כי לעומת זאת שהם פשוט ניצולי שואה כי הם גם הצילו חיי אדם. אני ההיתי מיתיחם הלהם בכך שההיתי מוריד להם מין שכר הדירה

אחריות 10/05/07
מאת: עופרה, דינור
אורי אורלב כותב בספרו: "במשך זמן מה, הפריעה לנו התינוקת של גברת לחובר שהיינו צריכים לטפל בה כאשר אמה נעדרה ולהסתיר אותה יחד איתנו במחבוא ברגעי סכנה." העובדה שילדים צעירים, נדרשו לטפל בתינוקת, מעידה על חוסר אחריות של הורים כלפי ילדיהם במהלך המלחמה. הביעו עמדתכם לגבי אמירה זו תוך נימוק הדברים.

לגבי האמירה השנייה 10/05/07
מאת: אורטל, דינור
לדעתי, זה לא נכון כי להורים לא הייתה ברירה אחרת או אפשרות לשמור עליהם. הם היו צריכים לדאוג לאוכל וכו'.. ולכן לא היו יכולים לשמור על ילדיהם כמו שהיו רוצים. ולכן, זה לא מעיד על חוסר אחריות מצד ההורים.

דעתנו... 10/05/07
מאת: ליאור יניב ואיליה, דינור
אנו חושבים שמצד אחד ההורים באמת הפגינו חוסר אחריות כלפי ילדיהם במהלך המלחמה אבל מצד שני הם ניסו להשיג לילדיהם דברים חשובים כגון: אוכל , מקומות מסתור , בגדים ועוד... ולכן הם לא יכלו לטפל בהם לזמן מסויים.

לעופרה 10/05/07
מאת: נוי ונוי, דינור
לפי דעתנו החוסר אחריות של ההורים כלפי התינוקות שלהם בזמן המלחמה היה לא הטוב מפני שההורים צריכים לדאוג לתינוקות שלהם גם כלפי ילדים... במלחמה הזאת היה נראה שהילדים תפסו יותר אחריות יותר מאשר ההורים...

תגובה לעפרה 10/05/07
מאת: סיון ואסתר, דינור
לדעתינו,למילה חוסר אחריות אין משמעות ברגעים כאלה אין היה ואין יהיה.כלומר,זה מצב של סכנה ובמצבים כאלה אתה לא יכול לדעת.כלום ומצד שני,הבן התינוק לא יכול להיות בידיים של ילד קטן שבקושי יכול לשרוד ואם הילד ימות הדאגה של האמא תגרום למצב תביעה........


הדפס