מה תמצאו בבית הספר
מידע על תוכניות "ילדי העולם לומדים על ילדים" ו"אני אדם" ועל "ילדי ישראל לומדים על ילדים". ורשימות ספרים מומלצים לכל תכנית, טפסי הרשמה.
סדנת תלמידים
ובה פורומים להחלפת דעות בין המשתתפים ומידע על ספרים העומדים במרכז התוכנית. הכניסה לסדנת התלמידים היא באמצעות סיסמה הניתנת למשתתפי התוכנית בלבד.
סדנת מורים
ובה דפי קשר למורים המשתתפים בתוכנית, פורומים להחלפת דעות בין המורים, לוח מודעות והצעות לפעילויות לימודיות. הכניסה לסדנת המורים היא באמצעות סיסמה הניתנת למורים המשתתפים בלבד.
סדנת היסטוריה
ובה מידע רחב על תקופת השואה, תאריכים, מושגים היסטוריים, עדויות של ניצולים שהיו ילדים בתקופת השואה, מאגר של יצירות אמנות וצילומים בנושא ילדים בתקופת השואה, רשימת ספרים לקריאה, הפניות לאתרי אינטרנט בעולם. כאן תוכלו להתחיל במסע חקר משלכם אל התקופה ומאורעותיה הקשים.
גלריה
ובה מוצגות עבודות תלמידים שביקרו במוזיאון וכן עבודות תלמידים שנעשו במסגרת ביה"ס המתוקשב והתוכניות הלימודיות שהוא מפעיל. הגלריה פתוחה לכל מי שמתעניין.
הנכם מוזמנים ליצור קשר עם הנהלת ביה"ס:
טלפון: 9958044/045-04, פקס: 9958047-04
כתובת: בית הספר המתוקשב על שם קורצ'אק - "יד לילד", בית לוחמי הגטאות, דואר נע גליל מערבי, מיקוד 25220.
בית הספר נושא את מורשתו של המחנך וסופר הילדים יאנוש קורצ'אק (הנריק גולדשמידט). יאנוש קורצ'אק הקדיש את חייו לילדים ולתיקון העולם באמצעות החינוך. הכבוד לילד כאדם היה הנושא המרכזי של יצירתו החינוכית. באוגוסט 1942 נשלח עם ילדי בית היתומים בגטו וארשה למחנה המוות טרבלינקה.
בית הספר הזה הנו המשכו של ביה"ס היסודי על שם יאנוש קורצ'אק שהתקיים עשרות שנים ב - קיבוץ לוחמי הגטאות.
את התוכנית "ילדי העולם לומדים על ילדים" מפעיל צוות מחנכים מ"יד לילד", המוזיאון לילדים של בית לוחמי הגטאות ."יד לילד" נבנה לזכר מיליון וחצי הילדים היהודים שנספו בשואה. סיפור הילד היהודי מוגש לילדים ולמבוגרים באמצעות מוזיאון ייחודי ותוכניות חינוך מגוונות. באתר האינטרנט של "יד לילד" תמצאו מידע על התערוכות במוזיאון, על הפעילות החינוכית ועל אירועים מיוחדים.
את התוכנית "אני אדם" מנחה צוות חינוכי של בית לוחמי הגטאות - מוזיאון ומרכז חינוכי להנצחת שואת העם היהודי. באתר האינטרנט של בית לוחמי הגטאות תמצאו מידע על פעולותיו, פרטים על התצוגות, קישור לספרייה, למרכז המשאבים ולארכיון, קישור למאות אתרים דומים בעולם ונגישות למאגר מידע מתוקשב ובו עשרות אלפי פריטי מידע מתקופת השואה.
את התוכנית "ילדי ישראל לומדים על ילדים" מפעיל צוות מנחים מ"יד לילד".

תודות: - פרוייקט זה התממש בעזרתם ובתמיכתם הנאמנה של ידידי בית לוחמי הגטאות בישראל ובעולם.