חיפוש

גילוי נזילות באמצעות חיישן גז

היום לא צריך לשבור קירות או מרצפות בשביל לאתר נזילה, קיימים בשוק מגוון עזרים ואמצעים לאיתור הנזילה מעל לפני השטח ובניהם חיישן גז. במאמר הבא נסביר לכם אודות האמצעי לאיתור נזילות- חיישן הגז.

 

באילו מקרים משתמשים בחיישן גז

חיישן הגז מתאים לאיתור נזילות מאחר והוא מגיע עמוק מאוד לעומת אמצעי האיתור האחרים. השימוש בחיישן דורש יותר עזרים ומקצועיות ולכן משתמשים בו כאשר אין אפשרות להשתמש באמצעים אחרים. חיישן גז מתאים בעיקר כשמדובר באיתור נזילות של מים קרים או בצנרת שנמצאת בגינה או מחוץ לבית והיא רגישה יותר למזג האוויר.

 

איך חיישן גז מאתר נזילה?

חיישן גז לגילוי נזילות עוזר לאתר דליפה של גז בצנרת. השלב הראשון הוא איתור תוואי הצנרת ע״י מכשיר ייעודי לכך. השלב השני הוא ריקון המערכת ממים והכנסת תערובת גז (ידידותית ולא רעילה). בשלב השלישי לאחר שהכנסנו את הגז איש המקצוע עובר עם מכשיר לאיתור נזילות שאליו מחובר חיישן גז לאורך הצנרת וכך, במקום שבו הצנרת לא תקינה תהיה דליפת גז שאותה החיישן יזהה.

 

עלות איתור נזילה באמצעות חיישן גז

לרוב מחיר של איתור הנזילה עומד על כ-1750 ש״ח בממוצע. כאשר מדובר בשטח גדול מאוד או מורכב מחיר האיתור יכול להכפיל את עצמו מאחר וקיים קושי גדול וזמן עבודה רב באיתור הנזילה. המחיר של תיקון הנזילה יהיה בנפרד ותלוי בבעיה שגרמה לנזילה, ניתן לבקש מבעל המקצוע הצעת מחיר לתיקון או להיעזר בבעל מקצוע אחר.

 

בעיות של איתור בחיישן גז

בחלק מהמקומות בהם נמצאת הצנרת קיים חיפוי של ריצוף או בטון דבר שמקשה מאוד לאתר את אזור דליפת הגז. לעיתים ניתן להשתמש בכל זאת בחיישן גז ולאתר את הנזילה בעזרת החריצים של הריצוף אך גם שיטה זו עלולה להיות בעייתית. במקרים כמו זה על בעל המקצוע למצוא פתרון אחר למציאת מקור הנזילה.

 

דגשים לאיתור נכון

קיימים מס׳ דגשים שיכולים לעזור לכם: דגש ראשון הוא שבמידה ובעל המקצוע לא מצליח לאתר את הנזילה ברוב המקרים הוא לא ידרוש כסף עבור האיתור, חשוב לשאול ולבדוק מול בעל המקצוע מה קורה במקרה כזה. דגש שני הוא בחירה בבעל מקצוע שיש לו מספר אמצעים לאיתור הנזילה וכך יעלה הסיכוי שהוא יצליח באיתור.

בסיום הבדיקה של בעל המקצוע חשוב לקחת ממנו דו״ח על כל מהלך הבדיקה והממצאים שלה, בעזרת הדו״ח ניתן לפנות לחברת הביטוח או לבית המשפט.

במהלך איתור הנזילה קיימים מספר עזרים לאיתור בניהם חיישן הגז. הבחירה באמצעי זה או אחר תלויה בבעל המקצוע. חשוב שתיעזרו בבעל מקצוע בעל וותק וניסיון שיעזור לכם לאתר את הנזילה בדרך המהירה ביותר עם כמה שפחות נזק חיצוני ופנימי לבית ולצנרת.

איתור נזילות

אולי תאהבו גם את

במות הרמה
מי מוסמך להפעיל במות הרמה?

במות הרמה ניידות מהוות את אחד מפתרונות ההרמה והשינוע היעילים, הנוחים והבטוחים ביותר. למרות הנוחות והבטיחות הרבה, החוק בישראל מגדיר את במות ההרמה ככלי רכב

קרא עוד »